lessphp fatal error: load error: failed to find /home/paopen/domains/panevezysopen.lt/public_html/wp-content/themes/theme48426/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/paopen/domains/panevezysopen.lt/public_html/wp-content/themes/theme48426/style.less ŠACHMATŲ ISTORIJA | Panevezysopen
Ieškoti:

ŠACHMATŲ ISTORIJA

Trumpai apie šachmatus

learn-1

google-site-verification: googlee959597d3facb3ec.html

Šachmatai (pers. karalius yra netikėtai užpultas) – stalo žaidimas ir intelektualus sportas, kuriame rungiasi du priešininkai. Žaidimas vyksta specialioje 8 x 8 langelių dydžio lentoje, kurioje varžovai kovoja dvejomis skirtingų spalvų kariaunomis (juodaisiais ir baltaisiais). Žaidimo tikslas – paskelbti priešininko karaliui matą.

Žaisti šachmatais galima įvairiai – seniau buvo žaidžiama tik dviem partneriams susitikus prie bendro stalo, vėliau žaidžiama ir laiškais (siunčiant daromus ėjimus varžovams), o dabar, atsiradus kompiuteriams, žaidžiama ir su kompiuteriu, su kitais varžovais internetu ar siunčiant el. paštu daromus ėjimus.

Šachmatų deive laikoma Kaisė.

(Šalt. https://lt.wikipedia.org/wiki/Šachmatai)

Šachmatų taisyklės

1.

 

2.

 

3.

 

Šachmatų taisyklės

learn-2

Čia bus šachmatų taisyklių nuoroda

Apie Panevėžio šachmatų klubą

Šachmatų istorija

Labai sunku nustatyti tikslią šachmatų atsiradimo datą, kadangi panašūs žaidimai egzistavo jau prieš 5000 m. Žinomi šachmatų istorijos tyrinėtojai Van der Linde, Von der Lasa, Murray laikosi nuomonės, kad šachmatai buvo išrasti Šiaurės Vakarų Indijoje (Pandžabe) VI a.

Populiariai jie buvo vadinami Čaturanga (skr. चतुरङ्ग = caturaṅga). Čaturanga, – dviejų sanskrito žodžių junginys – „Čatura“ reiškia keturis, „Anga“ – kariuomenės dalis, kurią sudarė ratha (vežimai), gaja (drambliai), turaga (žirgai), padādi (pėstininkai) – tai buvo įprastinė Indijos radžų armijos struktūra.

Kitas pavadinimas, naudotas žaidimui – aṣṭapada (išvertus iš sanskrito reiškia aštuonis žingsnius). Iš Indijos šachmatai vėlyvajame VI a. pakliuvo į Persiją, o iš ten apie 650 m., ją užkariavus arabams – pasiekė ir visą arabiškąjį pasaulį. Apie 800 m. šachmatai pateko į Kiniją ir per Korėją pasiekia Japoniją.

Europą šachmatai pasiekė VII a., arabams užkariavus Iberijos pusiasalį ir Sicilijos salą. Po Šiaurės Europą jie plito ir vikingų prekybos keliais.

Patobulink save!

learn-3

Prisijunk prie Panevėžio šachmatų klubo!

Susisiek su mumis