Ieškoti:

EUROPOS ŠACHMATŲ ČEMPIONATAS

Baigėsi Europos šachmatų čempionatas

Makedonijoje penktadienį baigėsi Europos šachmatų čempionatas, kuriame puikiai pasirodė jaunasis lietuvis Paulius Pultinevičius (ELO koeficientas-2439). Lietuvis per 11 turų surinko net 7,5 taško ir užėmė 15-ą vietą tarp 359 žaidėjų. Negana to, P.Pultinevičius triumfavo jaunių (iki 18 metų) įskaitoje, dėl geresnių papildomų rodiklių aplenkdamas rusą Andrejų Jesipenką (ELO-2603). Visi bendroje įskaitoje P.Pultinevičių aplenkę varžovai turi aukštesnį ELO reitingą, viršijantį 2500. P.Pultinevičius iš viso laimėjo 5 partijas, pasiekė 5 lygiąsias ir patyrė tik 1 pralaimėjimą. Geras pasirodymas užtikrino lietuviui kelialapį į pasaulio šachmatų taurės turnyrą, kuris rudenį vyks Rusijoje. Ten žais 128 geriausi pasaulio žaidėjai, o du geriausi šachmatininkai pateks į vadinamąjį kandidatų turnyrą, kurio laimėtojas žais su norvegu Magnusu Carlsenu dėl pasaulio čempiono titulo. Kiti lietuviai liko toli nuo lyderių. Rokas Klabis buvo 238-as (ELO-2333, 5 tšk.), o Rolandas Martinkus – 277-as (ELO-2185, 4,5). Europos čempionu tapo 8,5 tšk. surinkęs rusas Vladislavas Artemijevas (ELO-2736), dėl geresnių papildomų rodiklių aplenkęs taip pat 8,5 tšk. pelniusį švedą Nilsą Grandeliusą (ELO-2694). Trečias buvo lenkas Kacperas Piorunas (ELO-2631, 8).

Puikiai žaidžiai Paulius Pultinevičius

chess-results

Makedonijoje startuoja Europos vyrų šachmatų čempionatas.Jame dalyvauja ir trys lietuviai – praėjusių metų Lietuvos čempionato prizininkai IM

Paulius Pultinevičius ir FM Rokas Klabis, taip pat Pauliaus treneris FM Rolandas Martinkus.

bei chess24

Pirmame ture Paulius Pultinevičius gražiai laimėjo prieš Raufa Mamedovą 0-1 Partiją galima pažiūrėti čia